WWETR - WWE Türkiye - WWE Turkey - TRWWE
Hoşgeldiniz . Kaliteli Hizmet İçin Üye Olunuz .
Hoşgeldiniz . Kaliteli Hizmet İçin Üye Olunuz .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WWETR - WWE Türkiye - WWE Turkey - TRWWEHoş geldin, .
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız: 0

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Turkish Power Kurucusu Bilgehan Demir

YazarMesaj
Legend
Admin
Admin
Legend

Turkish Power Kurucusu Bilgehan Demir Empty
MesajKonu: Turkish Power Kurucusu Bilgehan Demir   Turkish Power Kurucusu Bilgehan Demir EmptyPaz Kas. 14, 2010 11:33 pm

Fox Türkiye'de Dövüş Sporları koordinatörü olarak görevinde bulunan ve aynı zamanda dövüş sporlarının spikerliğini yapan bilgehan Demir, 18 Haziran 1976 doğumludur. Tam adı Mehmet Bilgehan Demir'dir. Bilgehan Demir, ilk, orta ve yüksek öğrenimini Bursa’da yaptı… Orta öğrenimini Bursa Özel Baran lisesinde tamamlayan Bilgehan Demir, İngilizce biliyor… Ana branşı futbol, yardımcı branşı kayak olan Demir, Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden mezunudur… AIPS (Dünya Spor Yazarları Birliği) üyeliği bulunan genç spiker aynı zamanda TSYD’nin üst kategorisi olan doğal üyesidir...
Ünlü televizyon yapımcısı Sırası ile Flash Tv, Bursa Kanal 16, Bursa FM, Cine-5, Supersport, TGRT, Kanal D, CNN Türk, Doğan Haber Ajansı ve Fox Tv'de çeşitli yapılanmalarda yeraldı... 1994-1998 yılları arasında Bursa'da yer alan Flash Tv'de oyunculuk yaptı ve aynı şehirde yer alan Bursa FM ve Kanal 16 yerel televizyonunda çalıştı. 1998 Ağustos ayında dönemin en ünlü televizyonlarından birinde, Barbaros Talı, Ercan Taner, Öztür Pekin ve Melih Şendil gibi çok ünlü spikerlerin bulunduğu şifreli kanal Cine-5'te profesyonel yayıncılık hayatına start verdi. Canlı yayın muhabirliği de yapan Demir, Galatasaray'ın UEFA şampiyonu olduğu sezon, Galatasary'ın tüm Avrupa maçlarında futbolcu, yönetici ve teknik adamlarla canlı yayın röportajları gerçekleştirdi heyecanı bizzat yerinde yaşadı.
Cine-5 ile kardeş kuruluş olan Supersport kanalında Avrupa’dan Futbol yapımcılığını da üstlenen genç spiker, burada İspanya, İngiltere, Hollanda, Portekiz, Fransa, Almanya ve Brezilya liglerinin sorumlusu olarak da çalıştı…

Daha sonra 2000 yılı Mayıs ayında TGRT’ye transfer olan ve burada spor spikeri ve editörü görevlerinde bulunan Demir, burada aralıksız 4 sene çalıştı. 2004 yılında askerliğini yapmak üzere 6 ay İzmit Garnizonuna bağlı Kandıra’da bulundu... Askerde Kandıra Garnizonu'nda Beden Eğitimi öğretmenliği yaptı. Vatani görevinin ardından Doğan Medya Center'da görev aldı. Bilgehan Demir burada 19 ay boyunca Kanal D ve CNN Türk’te Beşiktaş ve A Milli futbol takımının ayrıca Futbol Federasyonu'nun canlı yayınlarından sorumlu olarak çalıştı.
İlker Yasın ve Faik Gürses gibi büyük ustalarla çalışan Bilgehan Demir olaylı geçen İsviçre-Türkiye futbol maçlarında canlı yayın ekibinde yer aldı ve canlı yayınlarda yaptığı canlı röportajlarla kariyerine devam etti.Olaylı maçlardan sonra Futbol Federasyonumuzla ilgili FIFA davalarını Zürich’te bizzat yerinden takip etti… 2006 yılı Ocak ayında teklif üzerine tekrar TGRT’ye dönen deneyimli spiker burada 10 ay boyunca TGRT Spor Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Bilgehan Demir, Kasım 2006'da Ekrem Özdamar’ın görevden ayrılması ile birlikte TGRT Spor Müdür Vekilliğine getirildi... News Corporation'ın Türkiye'deki yapılanmasında da kadroda yer bulan Bilgehan Demir, Fox’ta Premier League maçlarının sezon boyunca anlatımlarını ve koordinasyonunu yaptı...
Bilgehan Demir şu an Fox'ta Dövüş Sporları Koordinatörlüğü ve Spor Spikerliği görevlerini yürütmektedir... Demir, cumartesi gecelerinin vazgeçilmezi "Foks'ta Boks" yayınlarını yapmakta ve anlatımlarını gerçekleştirmektedir. Salı geceleri yayınlanan WWE Dünya Güreş Eğlencesi brandlerinden Smackdown ve Raw yayınlarının da koordinasyonunu ve maç seslendirmelerini gerçekleştiren Bilgehan Demir, Canlı Yayın Altın Yumruklar stüdyo programını da sunmaktadır... K-1, It’s Showtime kickboks maçlarının yanı sıra Ergen Ring Ateşi ve Türkiye’deki bir çok canlı yayınlarda maçların anlatımlarını ve organizasyonlarını üstlendi. HBO Boxing’in yanı sıra IBF, WBC, ve WBA Ağır Sıklet ve Orta Sıklet Dünya Şampiyonluklarını yerinden ve canlı olarak anlatma tecrübesi yaşadı. Badr Hari ve Remy Bonjasky gibi çok önemli K-1 Dövüş yıldızlarını Türkiye’ye getirerek bu spor dallarına yeni bir heyecan katmıştır… Türk boksunun simgesi haline gelen Sinan Şamil Sam ve Selçuk Aydın’ın Kıtalararası Kemer mücadelelerini yerinden ve canlı olarak anlatarak yine büyük bir isim yapmıştır.

ÖZEL HAYATI
Bir süre Beşiktaş'ın alt yapısında oynayan daha sonra futbol hayatına Bursa'da Sönmez Filament, Karacabeyspor ve Tekelspor'da devam etti. 18 yaşında 2. lig takımlarından Karabükspor'a transfer olacakken sakatlanan Demir, o sıralarda Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü'nü kazandığı için üniversite hayatını tercih etti. Ve amatör futbola devam etti. üniversitede bir arkadaşının tavsiyesi üzerine radyoda Bursa FM'de DJ'lik yaptı ve sonra basın yayın hayatı start almış oldu. Gece Bekçisi adlı bir radyo programı onu Bursa'da tanınan bir isim haline getirdi. Bursa FM'de Sorumlu Müdür olarak görevlendirilince İstanbul'a gidip gelmeye başladı. Burada bir seminerde Cine-5 yetkilileri ile tanışan Bilgehan Demir, kendisini bir anda bu kurumun içinde buldu. 2000 yılında TGRT'den teklif alması da ilginç bir şekilde gerçekleşti. Bir telefonun çalması üzerine ahizeyi kaldırır ve karşısında TGRT Spor Müdürü Ekrem Özdamar vardır. Özdamar tam ben de seni arıyordum bizimle çalışır mısın der ve transfer gerçekleşir.
Dövüş Sporlarına başlaması da ilginç bir gelişme ile başladı... K-1 Maçlarının daha sonra Fox olacak TGRT'ye getirilmesi ile start alan dövüş sporlarına merhaba, İstanbul'da yapılan Avrasya Kickboks Şampiyonası ile denilmişti. Burada ilk dövüş maçlarını burada canlı olarak anlatan Bilgehan Demir yeni yayın dönemi ile birlikte önce her cuma yayın yapmaya başladı. Daha sonra bu yayınlar cuma, c.tesi ve pazar olarak genişledi.
İlkokul, orta okul ve lise'nin ardınadn üniversite eğitimi aldı.. Bursa Emek ilkokulu, Özel Baran Lisesi, Yıldırım Beyazıt Lisesi, Karacabey Endüstiri Meslek Lisesi, Karacabey Lisesi, Ertağrulgazi Lisesi ve ardından İstanbul Nevzat Ayaz Lisesi tekrar Bursa Atatürk Lisesi'nde okudu.. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü onun okuduğu son eğitim kurumuydu... Eğitim hayatı boyunca toplam 8 okul değişmesi ilginç bir durumdu.
Babası Enver Bey Milli Eğitim Bakanlığı'na Bağlı birimlerde okul müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptıktan sonra son olarak Bursa Teftiş Kurulunda Müfettiş olarak eğitim hizmetlerin sürdürmektedir.
Bilgehan Demir'in 3 erkek 1 kız 4 kardeşi daha bulunmaktadır. Ahıska kökenli Demir, 3 yaşından 20 yaşına kadar Bursa'da yaşadı.
Askerlik görevi sırasında ciddi bir sakatlık yaşadı, eğitim sırasında köprücük kemiği kırıldı. Sağ omuzundaki bağları kopan ve çok ciddi 2 ameliyatla kürek kemiğine iki platin takılan Demir yapılan uzun süre fizik tedavisi ile eski sağlığına kavuştu.
Meslek hayatı boyunca Japonya, Hollanda, Belçika, Almanya, Romanya, İngiltere, İran, Arnavutluk, Bulgaristan, Yunanistan, Ukrayna, İspanya, Macaristan, Fransa, İsviçre, Lihteşhtayn, İtalya, Macaristan, Avusturya'da maçlar anlattı...
Ve şimdi son projesi Turkish Power Wrestling için çalışmalarını sürdürmekte…
https://trwwe.forum.st

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Turkish Power'a Katilmak
» Turkish Powerda Ilk Durak Ankara